• Tydzień bibliotek 2019.

• W dniach 8-15 maja Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich po raz szesnasty zorganizowało Tydzień Bibliotek - ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbyła się pod hasłem: „#biblioteka”.

W naszej szkole w czasie trwania Tygodnia Bibliotek odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – literackiego ogłoszonego w klasach pierwszych i drugich szkoły podstawowej ph.”Moje marzenia”. Jury, w skład którego weszli uczniowie klasy 3 b : M.Prygiel, A.Firsiof, A.Peter, po burzliwych obradach pierwsze miejsce przyznało Nikoli Kieliszkowskiej z kl.2a,drugie miejsce ex aeqwo zajęła Emilka Kosińska – kl.1a, i Hania Rzepkowska – kl.2a, na trzecim miejscu, również ex aeqwo, uplasowali się: Antoni Pietraszewski – kl.2a i Aleksandra Sadzak – kl.1a. Jury przyznało również wyróżnienia następującym uczniom: Anna Michałkiewicz - kl.1b, Antoni Kopyść - kl. 2a, Adam Stępiński – kl. 2a, Maja Maduń – kl. 2a, Alan Mazurek – kl.1b, Zosia Rowlands – kl.1b.

Wszystkim laureatom zostały wręczone dyplomy i nagrody książkowe.

Konkurs był zwieńczeniem całorocznej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

13 i 14 maja uczniowie klas pierwszych złożyli wizytę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łobzie. Dzieci poznały działy, w których znajdują się książki adekwatne do ich wieku. W trakcie wizyty uczniowie obejrzeli kilka ciekawych egzemplarzy książeczek. Niektóre z nich wzbudziły ich ciekawość ze względu na nietypowy wygląd. Najmłodsi czytelnicy naszej szkoły z wielkim zainteresowaniem wysłuchali treści pięknych historii czytanych przez panie bibliotekarki. Zostały również zaproszone na zajęcia plastyczne, które są organizowane codziennie w godzinach popołudniowych.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ