• O programie...

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, skierowana do szkół podstawowych, ogólnokształcących i artystycznych.

Organy prowadzące szkoły otrzymały w ramach programu wsparcie finansowe na wyposażenie placówek w nowoczesny sprzęt, dzięki któremu uczniowie pod kierunkiem nauczycieli będą mieli możliwość rozwijać kompetencje przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka) w czasie zajęć prowadzonych w sposób ciekawy, angażujący oraz sprzyjający odkrywaniu talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym.

Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 96300 zł, które wykorzystała w całości. Dzięki przyznanym środkom zakupiono drukarkę 3D wraz z filamentami, laptop do jej obsługi, mikrokontrolery, stację lutowniczą, aparaty fotograficzne, statyw, mikroporty, oświetlenie do realizacji nagrań, zestaw nagłaśniający, mikrofon kierunkowy, gimbal, mikroskopy, wizualizery, roboty edukacyjne, klocki konstrukcyjne oraz meble.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt i pomoce, które uatrakcyjnią zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania w czasie lekcji chemii, fizyki, matematyki, muzyki, techniki, biologii a także podczas wielu zajęć pozalekcyjnych.

• SPRZĘT ZAKUPIONY W RAMACH PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• Drukarka 3 D Banach School z pięcioletnim wsparciem dydaktycznym.

Wykorzystanie: zajęcia techniczne, koła zainteresowań, zajęcia z robotyki
        i elektroniki.

• Lenovo Laptop V15

Wykorzystanie: wsparcie drukarki 3D.

• Komplet filamentów PLA Flashforge do drukarki 3D

Wykorzystanie: element uzupełniający do drukarki 3D.

• Zestaw FORBOT Mistrz Arduino

• Arduino Uno Rev3

• Mikrokontroler AVR

Wykorzystanie: koła zainteresowań, zajęcia z robotyki i elektroniki, zajęcia
        z nauki programowania, lekcje informatyki, element zapasowy do płytki Arduino Uno.

• Rozbudowana stacja lutownicza

z techniki.

• Aparat Sony Cyber-shot DSC-RX 100 III

Wykorzystanie: wspomaganie zajęć obowiązkowych i pozalekcyjnych, dokumentowanie uroczystości i imprez szkolnych, projektów, wystaw.

• Statyw fotograficzny z głowicą kulową i funkcją monopodu

Wykorzystanie: dokumentowanie zajęć, doświadczeń, projektów, uroczystości i imprez.

• Mikroport Kimafun

Wykorzystanie: lekcje muzyki, koła zainteresowań, chór szkolny, koło śpiewu solowego, prowadzenie uroczystości i imprez szkolnych.

• Oświetlenie do realizacji nagrań

Wykorzystanie: koła zainteresowań, dokumentowanie zajęć, doświadczeń, wspomaganie uroczystości i imprez szkolnych.

• Mikrofon kierunkowy Boya BY-MM1

Wykorzystanie: lekcje muzyki, koła zainteresowań, chór szkolny, koło śpiewu solowego, prowadzenie i imprez uroczystości szkolnych.

• Gimbal ręczny DJI Ronin-SC

Wykorzystanie: dokumentowanie doświadczeń i zajęć, opracowanie materiałów multimedialnych do lekcji.

• Polydron Frame 8 figur

Wykorzystanie: koła zainteresowań, zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze, kształtujące kreatywność, rewalidacyjne, lekcje matematyki i zajęcia świetlicowe.

• Magnetyczny Polydron

• Zometool - Creator 3

• Cubo - klocki drewniane

• Robot mBot Explorer Kit

• Robot SkriBot

• Programowanie w szkole - zestaw dla zaawansowanych

• Programowanie w szkole - zestaw dla początkujących

• Mikroskop jednookularowy Levenhuk Rainbow 2L 40-400x

Wykorzystanie: koła zainteresowań, lekcje chemii, biologii, zajęcia

• Mikroskop badawczy jednookularowy 20-1280 x z kamerą HD 1280 x 720

Wykorzystanie: koła zainteresowań, lekcje chemii, biologii, zajęcia z robotyki i elektroniki.

• Wizualizer Aver U70+

Wykorzystanie: koła zainteresowań, lekcje fizyki, chemii, biologii, plastyki, techniki, zajęcia z robotyki i elektroniki.

• Zestaw elektryczno-magnetyczny

Wykorzystanie: koła zainteresowań, lekcje fizyki, lekcje chemii, zajęcia

• Elektryczność i magnetyzm - zestaw doświadczalny

Wykorzystanie: koła zainteresowań, lekcje fizyki, chemii, zajęcia

• Molekuły - modele atomów z wypustkami

Wykorzystanie: koła zainteresowań, lekcje biologii, chemii.

• Klocki konstrukcyjne KNEX. Budowa maszyn

Wykorzystanie: zajęcia kształtujące kreatywność, rewalidacyjne, zajęcia świetlicowe.

• Klocki magnetyczne

• Koła zębate z napędem łańcuchowym

• Zestaw nagłośnieniowy 2

Wykorzystanie: lekcje muzyki, koła zainteresowań, chór szkolny, koło śpiewu solowego, prowadzenia uroczystości i imprez szkolnych.

• Robot mBot Ranger

WYPOSAŻENIE DO PRACOWNI ROBOTYKI - MEBLE

• Tablica - biała magnetyczna - 150 x 100 cm.
        • Szafa - gablota z witryną.
        • Szafka 800 mm.
        • Taborety laboratoryjne.
        • Ławki do pracowni szkolnej 1-osobowe.
        • Stolik meblowy z szafką i pojemnikami na drukarkę 3D na nóżkach.