• Tydzien Bibliotek 2018.

•           Od piętnastu lat Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Nasza szkolna biblioteka, z inicjatywy nauczyciela bibliotekarza p. Beaty Chłopik, również przyłączyła się do tego swoistego „święta czytania”. W ramach współpracy z innymi bibliotekami,  11 maja br. , zaproszono  uczniów klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 2 w Łobzie wraz z nauczycielem bibliotekarzem i wychowawcą, p. Aleksandrą Wieczorek. Uczniowie  zostali zapoznani z księgozbiorem biblioteki – lekturami, beletrystyką i podręcznikami do klasy siódmej. Z racji tego, że szóstoklasiści od 1 września br. będą wychowankami naszej szkoły,  zapoznano ich z rozkładem sal lekcyjnych oraz innych pomieszczeń. Mamy nadzieję że dzięki tej „wycieczce”  uczniowie z chęcią  i bezstresowo rozpoczną po wakacjach naukę w murach  SP nr 3.

Wieloletnią i owocną współpracą możemy pochwalić się z Miejską Biblioteką Publiczną w Łobzie. Dlatego też trakcie trwania Tygodnia Bibliotek -  14 maja,  uczniowie klasy I a  odwiedzili w tej placówce  Dział dla Dzieci. Pierwszoklasiści poznali księgozbiór znajdujący się w tym dziale oraz uczestniczyli w warsztatach czytelniczych. Następnego dnia, najmłodsi wychowankowie naszej szkoły, zostali zaproszeni przez p. B. Chłopik do biblioteki szkolnej. Podczas wizyty dzieci poznały nowo zakupione woluminy , które mogły oczywiście wypożyczyć do domu. W czasie spotkania uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali kolejnych przygód kota Filemona  w ramach całorocznej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” . Prelekcja wyzwoliła wśród uczniów wielkie emocje oraz plastyczne i literackie ekspresje twórcze.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ