• Cała Polska czyta dzieciom...

•      „Czytaj dziecku codziennie - 20 minut dziennie!” to hasło przewodnie ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W związku z tym, że od września do naszej szkoły uczęszczają uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej, postanowiliśmy również wziąć udział w tej szczytnej akcji.

Na pierwsze spotkanie do pierwszoklasistów, które  miało miejsce 20 października br., został zaproszony dyrektor szkoły, Mirosław Łowkiet.

Dzieci z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały fragmentu utworu  pt. ”Przygody kota Filemona.Rok pełen psot”. W pierwszym rozdziale książki pt. „Kiedy liście opadają” uczniowie, oprócz wesołych przygód małego kotka, mieli okazję przypomnieć sobie i utrwalić , jakie zmiany w przyrodzie towarzyszą obecnej porze roku – jesieni. Po prelekcji dzieci z wielkim zapałem odpowiadały na pytania dotyczące tekstu. Swoje wrażenia i emocje przeniosły na kartki z bloku. Efektem  ich  inwencji twórczej jest niezwykła galeria prac, która stała się ozdobą sali lekcyjnej.

Spotkania z dziećmi w ramach kampanii będą miały charakter cykliczny.

Głównym celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim kształtowanie u  dzieci nawyku czytania, uczenia myślenia, rozwijania języka, pamięci i wyobraźni, a przez to, ułatwienie nauki w szkole. Celem nadrzędnym jaki prześwieca podjętym działaniom jest integracja najmłodszych podopiecznych naszej placówki ze społecznością szkolną. Dlatego na kolejnych spotkaniach z książką będą poznawać nauczycieli, z którymi spotkają się na kolejnym etapie kształcenia.

Na kolejne spotkania z książką zapraszamy również wszystkich chętnych rodziców. Harmonogram spotkań zostanie podany na stronie szkoły w późniejszym terminie.

Koordynator akcji

Beata CHŁOPIK