• Wrzesień

• Będzie głośno i wyraźnie, czyli nowe nagłośnienie w ramach @LaboratoriaPrzyszlosci

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Nasza szkoła w ramach programu Laboratoria Przyszłości dokonała zakupu nowego nagłośnienia, na które składają się: nowoczesny powermikser, kolumny ze statywami, 4 mikrofony bezprzewodowe i okablowanie. Pierwszy raz użyliśmy nowego sprzętu jeszcze w czerwcu 2022 r w czasie obchodów Dnia Dziecka i podczas zakończeniu roku szkolnego. 1 i 28 września sprzęt uświetnił rozpoczęcie roku szkolnego oraz uroczystość Pasowania klas pierwszych nagłaśniając przemowy, występy chóru, solistów i recytatorów. Na ten rok do obsługi nagłośnienia zgłosili się uczniowie klas ósmych: Karol Olszewski, Kacper Zieliński, Aleks Gawor i Damian Marecki. Chłopców przeszkolił w obsłudze pan Grzegorz Stefanowski.

• Wrzesień 2022

• ROBKIDS - @LaboratoriaPrzyszlosci

#LaboratoriaPrzyszłości #LabolatoriaPrzyszlosci

Dzięki pozyskanym środkom finansowym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” w naszej szkole ruszyły zajęcia z robotyki RoboKids dla najmłodszych.

Na pierwszych zajęciach uczniowie zapoznali się z przepisami BHP obowiązującymi w pracowni oraz rozpoczęli swoją pierwszą przygodę z robotyką. Pod okiem opiekunów mali konstruktorzy zaczęli samodzielnie składać swojego pierwszego robota SkriApp zgodnie z instrukcją, wykorzystując do tego klocki konstrukcyjne. Rozwijali nie tylko umiejętności manualne, ale też myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Uczniowie musieli wykazać się dużą cierpliwością, dokładnością, zdolnością organizacji miejsca pracy i planowania, by osiągnąć zamierzony cel.

• LABORATORIUM BIOLOGA… LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

14-15.09.2022

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Nowy rok szkolny zaczęliśmy bardzo intensywnie. Już w drugim tygodniu nauki odbyły się trzy warsztaty z użyciem sprzętu zakupionego w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszlosci.

14 i 15 września uczniowie klas 4a, 5a, 6a uczestniczyli w zajęciach, na których wykorzystaliśmy mikroskopy do obserwacji tkanek zwierzęcych i roślinnych. Mikroskopy zawsze były ulubionym sprzętem małych biologów, a mikroskopowanie to ich pasja.

• Laboratorium elektroniki i robotyki. 🤖🔌

#LaboratoriaPrzyszłości #LabolatoriaPrzyszlosci

Od września w naszej szkole działa koło elektroniki i robotyki, którego celem jest rozwijanie kreatywnego i analitycznego myślenia oraz zainteresowań związanych z elektroniką i robotyką.

Za uczniami już pierwsze zadanie związane z programowaniem Arduino - polegało na włączeniu diody! 🚨Uczestnicy zajęć musieli zbudować układ z wykorzystaniem diody, rezystora (330R), przewodów, płytki stykowej i oczywiście płyty Arduino. W programie Arduino 1.8.18 stworzyli program, który spowodował włączenie diody. Radość, jaka pojawiała się na twarzach uczniów, gdy światełko się zapaliło, była bezcenna. 😃😃😃

• 27.09.2022

Kolcki edukacyjne Polydron na świetlicy szkolnej

@Laboratoria Przyszłosci

Dnia 27.09 dzieci na świetlicy budowały z klocków edukacyjnych Polydron rozmaite figury płaskie, wielokąty i bryły geometryczne. Poprzez zabawę poznały budowę figur i brył. Uczniowie pracowali chętnie na zajęciach geometrii, a możliwość konkretnego działania i eksperymentowania sprawiła, że zrozumieli pojęcia geometryczne i zapamiętają je na dłużej.

Sylwia Michałowska

• „Creator” w klasie III a

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W dniu 27 września uczniowie klasy III a podczas zajęć kształtujących kreatywność popisali się wyobraźnią i stworzyli prawdziwe cuda z klocków konstrukcyjnych „Creator”. Dzieci zbudowały gwiazdy, prezenty, róże i różne inne ciekawe konstrukcje. Wykorzystany podczas zajęć sprzęt został zakupiony dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

Najmłodsi świetnie się bawili, z pewnością to powtórzymy!

Patrycja Grzegorczyk

Kl 3a w czasie zajęć z klockami Creator