• Grudzień 2022

• Konstrukcje Polydron

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W dniach 1.12.2022 r. oraz 8.12.2022 r. podczas zajęć korekcyjno - kompensacyjnych, uczniowie klasy IIIa, IIIb oraz Ia wykazali się kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu różnych konstrukcji. W czasie zajęć zostały wykorzystane klocki konstrukcyjne Polydron oraz klocki magnetyczne, które zostały zakupione z programu ,,Laboratoria Przyszłości”.

Edyta Wilk

• RYSUNKI SPOD MIKROSKOPU

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W ramach zajęć koła biologicznego, młodzi przyrodnicy uczyli się, jak prawidłowo wykonać rysunek spod mikroskopu. Niezbędny do tego był sprzęt zakupiony w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszlosci.

Oprócz mikroskopów, które były do dyspozycji uczniów, dodatkowo nauczyciel posiada mikroskop, który można podłączyć do laptopa i z niego wyświetlić obraz przez projektor na dużym ekranie.

Ewelina Łuczak

• Grudzień

• Podczas Jarmarku Świątecznego który odbył się w SP nr 3 w Łobzie 9 grudnia 2022 r. został użyty nowy sprzęt nagłośnieniowy zakupiony w ramach projektu #laboratoriaprzyszłości. Nowością było użycie oświetlenia scenicznego - zestawu dwóch lamp do zdjęć i filmów, na które składa się mocna i energooszczędna żarówka, ekran kierunkowy do światła i statyw. Użycie dwóch takich lamp stworzyło niemal teatralną atmosferę sceny, postacie i elementy dekoracji były widoczne z odległych miejsc widowni a zdjęcia z imprezy zyskały intensywne kolory i wyrazistość szczegółów. Z pewnością będziemy korzystać z nowego oświetlenia przy kolejnych uroczystościach szkolnych.

#Laboratoriaprzyszłości #laboratoriaprzyszlosci

• Konstruowanie z klocków magnetycznych

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

7 i 12 grudnia 2022 w ramach zajęć rewalidacyjnych uczniowie naszej szkoły mogli wykazać się zarówno swoją ogromną kreatywnością jak i umiejętnościami odwzorowywania przeróżnych kształtów przy pomocy klocków magnetycznych.

Umożliwił nam to sprzęt zakupiony w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.

Anna Moskal

•

Kształtowanie umiejętności odwzorowywania przestrzennego za pomocą zestawu Creator 3

14 i 21 grudnia 2022
          Dzięki pomocą zakupionym z projektu #LaboratoriaPrzyszłości możemy tworzyć konstrukcje przestrzenne, które pobudzają wyobraźnie uczniów i uczą ich precyzyjnego korzystanie z instrukcji.

Anna Moskal

• Polydron na koncentrację

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

21 grudnia uczeń klasy III a na zajęciach rewalidacyjnych ćwiczył koncentrację uwagi oraz myślenie. Tworzył różne figury z klocków magnetycznych, wykazując się pomysłowością i wyobraźnią. Klocki  magnetyczne zostały zakupione z programu „Laboratorium Przyszłości”.

Marzena Raniewicz

• MAGNETYCZNY POLYDRON NA ZAJĘCIACH BIBLIOTECZNYCH

#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci

15 i 20 grudnia uczniowie klas najmłodszych na zajęciach bibliotecznych konstruowali figury przestrzenne z elementów Magnetyczny Polydron. Dziewczynki skupiły się na budowaniu królewskich pałaców, chłopcy natomiast skoncentrowali się na wykonaniu wysokich kominów i figur geometrycznych. Dzieci korzystały ze sprzętu dzięki udziałowi szkoły w programie „Laboratoria Przyszłości”.

Zajęcia były połączeniem dobrej zabawy oraz rozwijania kreatywności i wyobraźni.