• Styczeń 2023

• KREATYWNIE Z PLYDRON

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W czasie zajęć świetlicowych dnia 05.01 2022 r. dzieci z kl.1a i 1b po raz kolejny układały klocki edukacyjne Magnetyczny Polydron, które zostały zakupione z programu ,,Laboratoria Przyszłości”. Jest to zabawa, która nigdy się nie nudzi, pobudza do konstruowania unikalnych form i rozwija kreatywność. Łącząc magnetyczne elementy, dzieci budowały w bardzo prosty i fantazyjny sposób trójwymiarowe przedmioty.

Sylwia Michałowska

• STYCZEŃ

• Laboratorium elektroniki i robotyki

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W ramach zajęć koła elektroniki i robotyki (13.01.2023) uczniowie wykonywali prowizoryczne oświetlenie. Do dyspozycji mieli oprawkę, wtyczkę elektryczną, żarówkę, przewód - linkę, który dla utrudnienia został pocięty na kawałki, a także niezbędne narzędzia do wykonania zadania.

JOANNA WIERUDZKA

• Styczeń

• ROBOKIDS

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Po przerwie świątecznej wznowione zostały zajęcia z robotyki dla najmłodszych. Na zajęciach uczniowie uczyli się programować robota Rangers w programie mBot. Poznali działanie pętli oraz bloku warunkowego, dzięki czemu podczas poruszania robot zatrzymywał się przed przeszkodami i oznajmiał ten fakt zmianą światła i dźwiękiem.

Joanna Wierudzka

Agata Abramczuk

Paulina Rajca

• Styczeń

• Budowle przestrzenne

11.01.2023

Doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej i spostrzegawczości przestrzennej poprzez wykorzystanie klocków POLYDRON Frameworks

Dzięki wykorzystaniu pomocy zakupionych z projektu #LaboratoriaPrzyszłości, uczniowie mogą doskonalić funkcje przestrzenne wzroku i koordynację wzrokowo- ruchową.

Anna Moskal