• Październik 2023

• Trening kreatywności z Polydron

#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci

Dnia 23.10. 2023 r. dzieci z kl. II i III tworzyły autorskie budowle z klocków Polydron,
          a następnie wymyślały dla nich nazwy i funkcjonalności. Taki twórczy proces to doskonały sposób na trening kreatywności, a możliwość wyrażania swoich projektów w formie konstrukcyjnej sprzyja również rozwojowi emocjonalnemu. Uczniowie na świetlicy z entuzjazmem podejmowali nowe wyzwania i uwierzyli we własne siły i możliwości.

Sylwia Michałowska

.

• Aktywna lekcja logopedii

27.10.2023r.
          Chłopcy z klas drugich uczestniczą w aktywnych lekcjach logopedii. Prócz rozwoju mowy, kształtują także wyobraźnie i koncentracje uwagi. Główkując nad sylabami i głoskami tworzą przeróżne budowle z klocków konstrukcyjnych. Przeprowadzenie zajęć zostało możliwe dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

Paula Wawrzoła

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

• Taniec robotów

#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci

@LaboratoriaPrzyszlosc

Kolejny miesiąc to kolejne wyzwania dla małych programistów. Tym razem uczniowie uczyli się programować robota Rengers i mBota w programie blokowym mBlock. Poznali bloki ruchu i sygnalizacji, za pomocą których tworzyli taneczne układy dla swoich robotów.

Joanna Wierudzka

Paula Mosiądz