Światowy Dzień Origami

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

4 października 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Origami. Sztuka ta polega na tworzeniu figur z kwadratowego arkuszu papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek.

Japończycy uważają, że Origami pomaga w nauce matematyki i geometrii. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności.

Podczas tego dnia uczniowie naszej szkoły zajmowali się na lekcjach matematyki tworzeniem Dywanu Sierpińskiego wykonanego z papierowych sześcianów. Całą instrukcję do składania kostki została zaprezentowana na tablicy multimedialnej dzięki wizualizerowi, który został zakupiony do szkoły w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

Sztuką origami najbardziej zachwyciły się: Marta i Pola, które spędziły 135 minut tworząc papierowe sześciany wykazując się przy tym niezwykłą precyzją i zaangażowaniem.

• Październik

• Elektryczne obwody, czyli fizyka w laboratoriach przyszłości

08.10.2022

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

8 października uczniowie klas 8 podczas zajęć fizyki budowali obwody elektryczne 🔌🔩🧰.

W trakcie łączenia elementów wykazali się wyobraźnią, kreatywnością oraz logicznym myśleniem 👨🔧🧠🤔.

Wykorzystane w czasie lekcji zestawy zostały zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

Hubert Karpiński

• Październik

• Klasa 5b rozwija swoją kreatywność z Creatorem 3 :)

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

5 i 6 października uczniowie klasy Vb na zajęciach świetlicowych wykorzystali swoją kreatywność i wyobraźnię, budując z klocków Creator3 różne ciekawe konstrukcje. Natomiast Maksim z Maćkiem wykorzystując klocki konstrukcyjne KNEX zbudowali zjeżdżalnię i łódź. Zajęcia były angażujące i ciekawe dla uczniów. Wszyscy bawili się znakomicie. Być może niektórzy odkryli w sobie nowe talenty 😊.

Marzena Raniewicz

• Październik

• Makieta szkoły w wykonaniu uczniów klasy III b.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Dnia 4 października uczniowie klasy III b podczas zajęć kształtujących kreatywność stworzyli makietę naszej szkoły. Były budynki, plac szkolny, a nawet zasadzone kwiaty w doniczkach...🏫🌷🏠

Dzieci podczas zajęć wykazały się wyobraźnią, kreatywnością oraz logicznym myśleniem.

Wykorzystane w czasie lekcji klocki konstrukcyjne „Creator” zostały zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

Patrycja Grzegorczyk