• Rozwijanie spostrzegania wzrokowego za pomocą klocków Cartes - CUBO Set 5

2 listopada 2022

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W trakcie zajęć rewalidacyjnych możemy ćwiczyć zdolności spostrzegania wzrokowego i odtwarzania wzorów przestrzennych. Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości możemy uczyć się w sposób nowatorski i interesujący dla uczniów.

Anna Moskal

• Listopad 2022

• Magnetic Polydron w klasach Ia, IIa i IIb

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W dniach 9.11.2022r. oraz 16.11.2022r. podczas zajęć kształtujących kreatywność oraz zajęć świetlicowych, uczniowie klasy Ia oraz klasy IIa i IIb wykazali się kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu konstrukcji przestrzennych. W czasie zajęć zostały wykorzystane klocki konstrukcyjne Magnetic Polydron, które zostały zakupione z programu ,,Laboratoria Przyszłości”.

Edyta Wilk

• PIERWSZE KROKI W LUTOWANIU

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Jedną z najważniejszych umiejętności każdego majsterkowicza jest lutowanie. Przed uczestnikami zajęć Laboratorium elektroniki i robotyki pojawiło się nowe wyzwanie - nauka lutowania!!! Na samym początku uczniowie przygotowali odpowiednie sprzęty, czyli: stację lutowniczą, spoiwo lutownicze z topnikiem ø 0,56 mm, odsysacz do cyny, okulary ochronne, trzecią rękę oraz płytkę PCB. Pierwszy krok lutowania polegał na obyciu się z lutownicą. Na samym początku uczniowie zajęli się cynowaniem grotu, a następnie pokrywali cyną odpowiednio zaprojektowane pady na płytce PCB. Musieli wykazać się tu dużą starannością, dokładnością, cierpliwością i opanowaniem... co nie było łatwe, ale udało się!

• Klcki Polydron

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Dnia 21.11.2022r. uczniowie kl. 1 a i 1b uczęszczający na świetlicę układali własne przestrzenne modele trójkątów. Dzieci używały wszystkich dostępnych elementów, ucząc się precyzji, dokładności oraz bardzo ważnej - koncentracji. Poprzez zabawę klockami edukacyjnymi Magnetyczny Polydron utworzyły wiele ciekawych konstrukcji co pozytywnie wpływa na ich wyobraźnię.

Sylwia Michałowska

• Uruchom wyobraźnię

15 i 16.11.2022
          W trakcie zajęć kształtujących kreatywność, uczniowie Trójki mogli uruchomić niespożyte pokłady energii i wyobraźni, do kreowania wytworów z klocków Polydron i Knex. Działania te umożliwił nam sprzęt zakupiony z projektu #LaboratoriaPrzyszłości.

Anna Moskal

• Konstrukcje z Polydron

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

29 listopada  podczas zajęć rewalidacyjnych uczniowie klasy VI a i V b mogli wykorzystać swoją kreatywność oraz wyobraźnię w tworzeniu różnych konstrukcji. W czasie zajęć zostały wykorzystano klocki konstrukcyjne Polydron oraz klocki magnetyczne, które zostały zakupione z programu ,,Laboratoria Przyszłości”.

Marzena Raniewicz