• Maj 2023

        • „Zamki obronne z klocków AUFGABENKARTEN CUBO”

           

          #LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci

          @LaboratoriaPrzyszlosci

           

          9 maja br. w ramach zajęć rozwijających kreatywność, uczennice z klasy 3 a budowały zamki obronne z wykorzystaniem klocków AUFGABENKARTEN CUBO, zakupionych dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości. Po wykonaniu zadania dziewczynki zaproponowały konkurs na najwyższą wieżę zamkową… i zaczęła się zabawa. Dzieci przyjęły różne strategie budowy: układały po jednym, inne po kilka klocków jednocześnie. Zadanie nie było łatwe. Zbudowanie baszty, która według przyjętych zasad ustoi co najmniej 5 sekund, wymagało dużej precyzji i cierpliwości. Po wielu próbach wreszcie udało się. Najwyższą wieżę zbudowaną z 25 klocków postawiła Jagoda. Budowle otrzymały swoje nazwy: wieża Czasołomacz, Mount Everest, Gigant. To była doskonała zabawa.

          Jolanta Śliwa 

           

        • Maj 2023

        •  

          Edukacyjny tangram

           

          #LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci

          @LaboratoriaPrzyszlosci

           

          W dniach 16 i 17 maja na zajęciach świetlicowych dzieci z kl. 1a i 1b układały z figur geometrycznych określony wzór. Uczniowie odtwarzali postacie oraz figury widoczne na obrazkach. W każdym zadaniu musiały użyć wszystkich siedmiu figur (tanów). Poprzez zabawę uczniowie uczyli się komunikacji w grupie, ćwiczyli odgrywanie scenek i dyskusje na temat ułożenia odpowiednich elementów w dany sposób. Tangram to także świetne ćwiczenie wyobraźni, spostrzegawczości, koncentracji i pamięci.

          Sylwia Michałowska

        • Projekty budowli z klocków: Magnetyczny Polydron, Koła zębate z napędem łańcuchowym

        • #LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci

          @LaboratoriaPrzyszlosci

           

          30 maja 2023 r. podczas zajęć rozwijających kreatywność, uczennice z klasy 3 a tworzyły projekty budowli z klocków Magnetyczny Polydron i Koła zębate z napędem łańcuchowym, zakupionych dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości. Praca przebiegała w dwóch zespołach. W pierwszym, dziewczynki współpracowały ze sobą i tworzyły jedną konstrukcję, w drugiej grupie – pracowały osobno.  Po wykonaniu budowli, podsunęły myśl, aby zorganizować konkurs, na najciekawszą pracę.  Ustaliły kryteria oceniania i schemat punktowania od 1 do 5. Po głosowaniu i przeliczeniu punktów wygrała praca Kai – „Krzywa wieża”. Uznano, że budowla Kai była najbardziej skomplikowana i rozbudowana. Inne konstrukcje to: Rakieta marzeń, Kojec dla pieska, Bukiet kwiatów dla rodziców. Jak widać, dziewczyny lubią rywalizację i nie boją się przegrywać. Brawo za odwagę!

           

          J. Śliwa