• Czy jest ze mnie inżynier? Budujemy konstrukcje i budynki.

1 marca 2023

#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci

Dzięki środkom pozyskanym z projektu #LaboratoriaPrzyszłości i klockom Betzold, uczniowie Trójki mogą zarówno uczyć się odtwarzać budowle przestrzenne, jak również dać upust swojej twórczości i tworzyć własne konstrukcje.

Amnna Moskal

• ​​​​​​​Czy będzie ze mnie inżynier?

8 marca 2023

​​​​​​​​​​​​​​

​​​​​​​

Dziś postanowiliśmy zostać inżynierami i budujemy konstrukcje i budynki. Dzięki środkom pozyskanym z projektu #LaboratoriaPrzyszłości i klockom Betzold, uczniowie Trójki mogą zarówno uczyć się odtwarzać budowle przestrzenne, jak również dać upust swojej twórczości i kreować własne konstrukcje. Już mamy pomysły na kolejne konstrukcje...

Anna Moskal

• Marzec 2023

• Czy łatwo być konstruktorem?

#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci

Okazuje się, że nie jest to takie proste. 15 marca przekonali się o tym uczniowie, którzy podjęli pracę z zestawami CUBO. Wykorzystanie niewielkich, sześciennych klocków na pewno wymagało od nich precyzji, wyobraźni, … ale też ogromnej cierpliwości. Niejedna konstrukcja tuż przed końcem pracy uległa zniszczeniu, wystarczyła chwila nieuwagi i budowla runęła. Ale praca czyni mistrza – uczniom udało się wykonać kompozycje przestrzenne zgodnie z podanym w zestawie wzorem, ale również według własnego pomysłu.

Halina Chojnacka

• Kreatywnie z klockami K'nex education

• #LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszłośc

i@LabolatoriaPrzyszłości

W dniu 15.03.2023r. oraz 16.03.2023r. podczas zajęć rewalidacyjnych uczniowie wykazywali swoją kreatywność, wyobraźnią i pomysłowością w tworzeniu różnych konstrukcji. W trakcie zajęć zostały wykorzystane K'nex education. Pracowali zgodnie z podanym wzorem, uczniowie byli tak zaangażowani w swoją pracę. To bardzo pomysłowe i kreatywne zestawy klocków, które pozwalają na zbudowanie niezwykłych ruchomych konstrukcji np. (auto, studnia)
                                                                                                                                                                                                                                                        Monika Jałowiec
        • ROBOKIDS - nauka lutowania

• #LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci

Na dwóch godzinach marcowych zajęć najmłodsi uczniowie poznali tajniki lutowania oraz zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z lutownicy. Nauczyli się, w jaki sposób należy przygotować miejsce pracy i co jest potrzebne do prawidłowego lutowania. Za pomocą kalafonii i cyny uczniowie łączyli dwa rozcięte przewody, które wcześniej musieli samodzielnie przygotować.

Joanna Wierudzka
          Agata Abramczuk
          Paulina Rajca

#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci