• Grudzień 2023

• BIOLOGIA W DZIAŁANIU

06 i 13 grudnia 2023

#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci

Badanie różnicowania komórek - tym zajmowali się ostatnio szkolni przyrodnicy na zajęciach koła biologicznego. Obserwacja przebiegała dwuetapowo. Pierwsza część polegała na doprowadzeniu do wykiełkowania sadzonek trawy na mokrym papierze do kiełkowania, umieszczonym pomiędzy dwusekcyjnymi, przeźroczystymi, plastikowymi płytkami Petriego.

Kolejnym etapem była obserwacja mikroskopowa komórek korzenia, przeprowadzona dzięki mikroskopom zakupionym w ramach #LabratoriumPrzyszlosci.

Ewelina Łuczak

• Uwaga przeszkoda

• #LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci

W grudniu do pracowni Robotyki i elektroniki zawitali uczniowie klasy 3a, przed którymi pojawiło się nowe zadania i wyzwania związane z programowaniem robotów. Jedno z nich polegało na stworzenie programu, który powoduje zwalnianie robota przed przeszkodą oraz jego całkowitemu zatrzymaniu. Mali programiści bardzo mocno urozmaicili swoje programy, wprowadzając sygnalizację świetlną i dźwiękową. W tym celu uczniowie musieli zapoznać się z zasadą działania instrukcji warunkowej "jeżeli" oraz pętli "zawsze". Świetnie sobie poradzili!!!

Joanna Wierudzka

Paula Mosiądz