• Styczeń 2024

• Architekci przyszłości

LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci

Dnia 05.01.2024 r. dzieci z kl. II i III poszerzały swoje wiadomości i umiejętności praktyczne wykorzystując na zajęciach świetlicowych klocki edukacyjne, które zostały zakupione w ramach projektu ,,Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie budowali bryły geometryczne, różnego rodzaju budowle według własnych pomysłów lub korzystali z gotowych instrukcji. Inspiracją do powstania projektów było obejrzenie filmu edukacyjnego pt. „Jak powstają wieżowce?”

Dzieci w praktyczny sposób wykorzystały zdobyte wcześniej informacje i wcieliły się w role architektów tworząc różne budowle, domki, wieże czy figury geometryczne. Uczniowie pracowali w grupach i wykazali się ogromną kreatywnością. Kiedy uczniowie stworzyli swoje budowle, nauczyciel wykonał doświadczenie, używając suszarki do włosów w celu sprawdzenia stabilności wykonanych projektów np. wieżowców. Wykorzystanie tych klocków znacząco uatrakcyjniło zajęcia i rozbudziło ciekawość poznawczą uczniów.

Sylwia Michałowska