• WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

•         27 września br. odbyły się  w naszej szkole  wybory  do Rady Samorządu Uczniowskiego.Chęć reprezentowania społeczności uczniowskiej zgłosiło                  4 kandydatów : Karol Olszewski – kl.7a , Oliwia Kowalska – kl. 7c, Damian Wierucki kl. -  8b, Fabian Maczan – uczeń klasy 8d. Wybory poprzedzone były kampanią , w trakcie której  kandydaci na plakatach  zaprezentowali swoją osobę                i przedstawili program wyborczy.

Nadzór nad prawidłowym przebiegiem wyborów sprawowała Szkolna Komisja Wyborcza w składzie : przewodniczący -  Nadia Stefańska, członek -  Amelia Włóka, członek - Natalia Kurowska.

Nad całością czuwała p. Beata Chłopik – opiekun Samorządu Uczniowskiego.

Po dokładnym i rzetelnym przeliczeniu głosów przez SKW skład Rady Samorządu Uczniowskiego przedstawia się następująco:

przewodniczący – Damian Wierucki   (82 głosy) , zastępca – Oliwia Kowalska               ( 49 głosów)  , sekretarz  -  Karol Olszewski  (38 głosów).

Wszystkim kandydatom gratulujemy uzyskanych wyników i dziękujemy za walkę fair play.

Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do pracy w Samorządzie.

Beata Chłopik -

opiekun SU

Uczniowie szkoły podczas glosowania oraz Komisja Wyborcza przy pracy.

• NARODOWE CZYTANIE 2021  z udziałem naszych uczniów
          • NARODOWE CZYTANIE 2021 z udziałem naszych uczniów

• Narodowe Czytanie to społeczna akcja propagująca znajomość literatury polskiej poprzez odczytywanie jej obszernych fragmentów. Dotąd odbyło się Narodowe Czytanie „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, „Trylogii” Henryka Sienkiewicza, dzieł Aleksandra Fredry, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, nowel polskich, czy, jak w ostatnim roku, „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

Tegoroczne Narodowe Czytanie odbyło się 4 września. W tym roku sięgnęliśmy po utwór Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”, który drwi z obłudy i zakłamania, kryjąc w treści uniwersalne przesłanie moralne. Dzieło Zapolskiej powstało ponad 100 lat temu, ale pod postacią tytułowej pani Dulskiej można odnaleźć współcześnie wszystkim znane typy ludzkie - symbol dwulicowości, zakłamania, robienia wszystkiego na pokaz, przy zachowaniu pozorów moralności.

W Trójce ten dzień został uhonorowany odczytaniem przez uczniów klas starszych (Natalia Płuciennik, Martyna Lisowska, Karol Olszewski i Antoni Krenca – VII a; Filip Kajat i Natalia Kopryna – VIII d; Alicja Banaś i Piotr Pawłowski – VIII b; Weronika Rokosz, Samanta Szymczak, Anita Łowkiet i Łukasz Tarnicki - VIII a) fragmentu tragikomedii Gabrieli Zapolskiej oraz przygotowaniem przez chętnych (klasy IV-VIII) portretu autorki w dowolnej technice plastycznej, czego rezultat można podziwiać w galerii prac. Nad przebiegiem dnia czuwali pani Joanna Marek oraz pan Marek Rokosz.

Dzięki takim akcjom uczniowie zyskują wiedzę na temat często zapomnianych autorów literatury narodowej oraz żywo uczestniczą w ważnym wydarzeniu szerzącym czytelnictwo. Co roku odkrywają także kolejną kartę z dziełami polskich poetów i pisarzy, a ich zaangażowanie jest naprawdę zaskakujące. Na szczęście tego typu spotkania literackie przypominają, że słowo pisane tworzy kulturę danego narodu, daje możliwość poznawania dorobku wielkich twórców, a dodatkowo poszerza horyzonty, rozwija wyobraźnię i słownictwo. I tego życzymy wszystkim naszym uczniom!

Joanna Marek

• NASI UCZNIOWIE PISZĄ O SZCZĘŚCIU…  czyli wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno - Literackim
          • NASI UCZNIOWIE PISZĄ O SZCZĘŚCIU… czyli wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno - Literackim

•          Rok szkolny dopiero się zaczął, a my już możemy pochwalić się sukcesami naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Literackim  pod hasłem „Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie”, który corocznie, w różnej odsłonie, jest organizowany przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W tym roku zadanie uczestników konkursu polegało na przygotowaniu pracy plastycznej lub literackiej, która pokaże szczęśliwą chwilę, dzień lub to,  jak autor pracy wyobraża sobie szczęśliwe życie. Przy wyłanianiu laureatów/wyróżnionych Jury kierowało się następującymi kryteriami: wartość artystyczna pracy, wiek autora, spójność przekazu wyrażanego interpretacją tematu konkursu, a w przypadku prac literackich, także poprawność językowa.

W naszej szkole do zmagań konkursowych przystąpiło ośmioro uczniów: Adam Stępiński (V a), Nadia Franaszek (V a), Liliana Grabska (VIII d), Hubert Bogucki (VIII d), Mikołaj Marek (VIII d), Natalia Kopryna (VIII d), Maja Zienkiewicz (V a) i Wiktoria Peter (VIII d). Ich opiekunem merytorycznym była pani Joanna Marek.

Spośród tysięcy nadesłanych prac wyłoniono laureatów i wyróżnionych. Jesteśmy dumni, że w tej drugiej grupie znaleźli się również uczniowie Trójki, a nagrodzonymi są Liliana Grabska, Mikołaj Marek i Natalia Kopryna. Niedługo wyróżnieni otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe od organizatora, a już teraz wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie, gratulując im pomysłowości, oryginalności i wrażliwości na otaczający świat.

Joanna Marek