• laureaci etapu szkolnego
          • KONKURSY PRZEDMIOTOWE - laureaci etapu szkolnego.

          • W dniach 18 - 25 października 2021 r. odbyły się szkolne etapy konkursów przedmiotowych. Wzięli w nich udział uczniowie klas VII i VIII. We wszystkich konkursach najlepsza dwójka, która uzyskała min. 30% całkowitej punktacji, awansowała do etapu rejonowego. Znamy już nazwiska uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę. Wszystkim serdecznie gratulujemy i mocno trzymamy kciuki za wysokie

            laureaci etapu szkolnego

        • Kwiaty od najmłodszych :)
          • Kwiaty od najmłodszych :)

          • 14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klas I-III przygotowali dla Grona Pedagogicznego oraz pracowników szkoły drobną niespodziankę. Od samego rana wszyscy uczniowie starannie wykonywali laurki, bądź piękne słoneczniki. Następnie przedstawiciele klas wręczyli każdemu z osobna prezent oraz złożyli płynące z serca życzenia.

            Patrycja Grzegorczyk

            Uczniowie klas 1-3 obdarowują nauczycieli i pracowników szkoły z okazji DEN.

        • Uczniowie w czasie rozwiązywania konkursowych zadań.
          • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO - UNDERSTAND edycja VI

          • Understand jest wyjątkowym konkursem opartym o umiejętności rozumienia języka angielskiego. Aby wziąć udział potrzebne są słuchawki i urządzenie z dostępem do Internetu. Podczas zawodów odbywających się w szkole, uczeń ma do odsłuchania i rozwiązania 24 zadania o różnym poziomie trudności. Uczestnik sam decyduje o wykorzystaniu swojego czasu i może odsłuchiwać dane pytanie i odpowiedzi dowolną ilość razy podczas podejścia. Uczeń udziela odpowiedzi w formie wybrania 1 z 5 proponowanych odpowiedzi.Nasza szkoła w tym roku szkolnym przystąpiła do tego konkursu po raz czwarty. Wzięli w nim udział uczniowie klas siódmych i ósmych. Najwyższym miejscem w województwie w naszej szkole może pochwalić się w klasach siódmych:

            1. Gawor Aleks - 3 miejsce - wynik DOBRY

            W klasach ósmych mieliśmy ośmioro uczniów, którzy uplasowali się w pierwszej dziesiątce w województwie:

            1. Kopryna Natalia - 1 miejsce - wynik DOBRY

            2. Szymaniak Adam - II miejsce

            3. Łowkiet Anita - III miejsce

            4. Bogucki Hubert -V miejsce

            5. Bas Michał - VI miejsce

            6. Marek Mikołaj - VII miejsce

            7. Momot Zuzanna - VIII miejsce

            8. Wierucki Damian - X miejsce

            W drugiej dziesiątce laureatów znalazła się również na miejscu XII Deptuła Julia.Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele języka angielskiego p.M.Siwińska i p.M.Jarema.Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnym.

            Marta Siwińska

            Uczniowie w czasie rozwiązywania konkursowych zadań.

        • Uczniowie klas 2a i 3a podczas wycieczki do Szczecina.
          • Wycieczka szkolna klasy IIa i IIIa

          • 13 października bieżącego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do kina „Helios” oraz ,,Parku Trampolin” w Szczecinie. W wyjeździe brali udział uczniowie klasy 2a i 3a oraz opiekunowie: p. Edyta Wilk i p. Patrycja Grzegorczyk. Dokładnie o 10:25 byliśmy już w kinie. Kupiliśmy popcorn, napoje i zajęliśmy miejsca w wyznaczonej dla naszej grupy sali kinowej. Po chwili zgasły światła i wszyscy z uwagą zaczęliśmy oglądać bajkę pt. ,,Mała wielka stopa 2”, która przedstawiała losy rodziny, która chciała uratować rezerwat przyrody i zwierzęta zagrożone wyginięciem. Bajka wywołała niezwykłe przeżycia i emocje, ponieważ widownia reagowała wyjątkowo głośno, gdy działo się coś niebezpiecznego.

            Po zakończonej projekcji udaliśmy się do ,,Parku Trampolin”, gdzie uczniowie mogli dać upust swym emocjom i zmierzyć się z torem Ninja.

            Głównym celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz integracja i wzmocnienie więzi koleżeńskiej. To była udana wycieczka, której towarzyszyły radość, dobry humor i wrażenia po obejrzanej bajce. Podczas wycieczki wszystko przebiegło bezproblemowo, a uczniowie pokazali się z jak najlepszej strony pod względem zachowania i czystości.

            Edyta Wilk

            Uczniowie klas 2a i 3a podczas wycieczki do Szczecina.

        • Ratownik p. T. Łuczak i uczniowie klas 1-3 podczas spotkania.
          • DZIEŃ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO W KLASACH I-III

          • 13. 10. 2021r. naszą szkołę odwiedził Pan Tomasz Łuczak , który jest ratownikiem medycznym. Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką zawodu ratownika medycznego .

            Pan Tomasz pokazał dzieciom jak wygląda strój ratownika oraz niezbędne narzędzia w pracy. Wyjaśnił również, na czym polega jego praca oraz jak należy się zachować kiedy chcemy komuś pomóc. Ponadto uczniowie utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych. Podczas spotkania został pokazany strój, który ratownik medyczny ubiera do walki z COVID-19 .

            Dzieci bardzo chętnie zadawały pytania oraz opowiadały o swoich doświadczeniach, przykrych zdarzeniach i o pomocy jaka została im udzielona.

            Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

            Agata Abramczuk

            Paulina Rajca

            Lidia Lalak-Szawiel

            Ratownik p. T. Łuczak i uczniowie klas 1-3 podczas spotkania.

        • Uczniowie kl.1b podczas zajęć kodowania
          • CODEWEEK w kl. 1b

          •  Uczniowie klasy 1b wzięli udział w tygodniowym kodowaniu. Z ogromnym zaangażowaniem podejmowali działania związane z kodowaniem. Zajęcia okazały się być dla pierwszaków świetną okazją do utrwalenia nazw kolorów, liczb. CODEWEEK był dla nas świetną okazją, by kontynuować przygodę z programowaniem.

            Agata Abramczuk

            Uczniowie kl.1b podczas zajęć kodowania

        • Uczniowie kl. 1a w czasie zajęć bibliotecznych.
          • Z wizytą w bibliotece

          •    20 października uczniowie klasy 1a zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na lekcję biblioteczną.

               Podczas swojej pierwszej wizyty najmłodsi wychowankowie naszej szkoły  z dużym zainteresowaniem poznawały księgozbiór, z którego mogą korzystać (zgodnie z ich wiekiem i preferencjami czytelniczymi) oraz zasady wypożyczania.

                Dzieci miały również okazję przypomnieć sobie ulubione bajki, odgadując ich tytuły oraz kolorując postaci i sceny z wybranych utworów. Ich prace zostaną wyeksponowane na wystawie z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który obchodzony jest 5 listopada.

               Pozostaje mieć nadzieję, że młodzi adepci czytelnictwa będą stałymi gośćmi biblioteki szkolnej a czytanie będzie  dla nich, jak twierdziła Wisława Szymborska, „najpiękniejszą zabawą, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

                                                                                                  Beata Chłopik

                                                                                                   nauczyciel bibliotekarz

            Uczniowie kl. 1a w czasie zajęć bibliotecznych.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

          • ,, Drzewo jest naszym Przyjacielem!” – takimi słowami uczniowie klasy 1b rozpoczęli obchody Światowego Dnia Drzewa, który obchodzony jest 10 października, a jego celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

            Na początku zajęć uczniowie obejrzeli film edukacyjny ,, Drzewa Polski’’, dzięki któremu nauczyły się szacunku do drzew. Bardzo ważna była również pogadanka na temat „Dlaczego należy dbać o drzewa?”.

            W zespołach uczniowie grali w „Kółko i krzyżyk” z wykorzystaniem darów jesieni. Dzieci były bardzo zaangażowane. Kulminacyjnym punktem obchodów tego święta była możliwość łączenia kolorów w rytm muzyki ,, My klepiemy do rytmu’’ , a następnie wykonanie wspólnego drzewa.

            Pierwszoklasiści spisali się na medal. To był czas pełen wrażeń i ciekawej nauki. Miejmy nadzieję, że zdobyte wiadomości pozostaną im na długo, a troska o drzewa nie przeminie.

            A. Abramczuk

            Uczniowie klasy 1b w czasie zajęć z okazji Światowego Dnia Drzewa

          • Piosenka dla nauczycieli

          • Piosenką pt. "Potęga ciekawości" pozdrawiamy wszystkich ciekawych świata i głodnych wiedzy wpisując się wraz z naszym chórem w obchody Święta Edukacji Narodowej. Nie ma ostatnio wielu okazji do występów scenicznych jednak pasjonaci śpiewu i muzyki niezmiennie pracują nad doskonaleniem swoich umiejętności wokalnych tworząc kulturę muzyczną szkoły.

            Mamy nadzieję, że niedługo będzie okazja zaprezentować się na żywo na którymś z konkursów wokalnych.

            G.Stefanowski

            ZOBACZ FILM

        • "Za co cenimy naszych nauczycieli?"
          • "Za co cenimy naszych nauczycieli?"

          • Z okazji DNIA NAUCZYCIELA klasa 5a z wychowawcą - panią Agnieszką Kopryną tworzyła chmurę wyrazową do hasła "Za co cenimy naszych nauczycieli?". Piątoklasiści stanęli na wysokości zadania, a ich odpowiedzi są naprawdę zaskakujące. Natomiast klasy VII przygotowały kartki okolicznościowe dla grona pedagogicznego, za które serdecznie dziękujemy.

            Agnieszka Kopryna

        • Uczniowie klas 8 podczas "rozpoznawania" nauczycieli...
          • "Nauczyciele też kiedyś byli dziećmi "

          • Klasy ósme naszej szkoły, w ramach dzisiejszego dnia, wzięły udział w konkursie fotograficznym - "Nauczyciele też kiedyś byli dziećmi ". Ich zadanie polegało na dopasowaniu odpowiedniego nauczyciela do właściwego zdjęcia z jego dzieciństwa. Wyzwanie okazało się naprawdę trudne. Zwyciężyła 8c, zgadując 11 poprawnych odpowiedzi na 15 możliwych. Drugie miejsce 8a i 8b, a na ostatniej, honorowej pozycji uplasowała się 8d. Zwycięska klasa w nagrodę otrzymała słodkości od organizatorek konkursu - pani Agnieszki Kopryny i pani Joanny Marek.

            Pozdrawiamy wszystkich bystrzaków!

            Uczniowie klas 8 podczas "rozpoznawania" nauczycieli...

        • Szachowi mistrzowie!!!
          • Szachowi mistrzowie!!!

          • 10 października bieżącego roku w Łobeskim Domu Kultury odbył się Turniej Szachowy - XV Memoriał Gabriela Bieńkowskiego, w którym uczestniczyło troje uczniów naszej szkoły: Karol Olszewski (VII a), Damian Wierucki oraz Hubert Peter. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w kategorii juniorów I miejsce zajął uczeń klasy VIII b - Damian Wierucki, a III - Hubert Peter (VIII d).

            Brawo nasi Mistrzowie!

            zdjęcia J.Szabunia

            Nasi szachowi mistrzowie przy szachownicach i dekoracji!

        • Uczniowie klas 1-3 w czasie działań profilaktycznych
          • Spotkanie klas 1-3 z funkcjonariuszem Policji.

          • W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem Policji.

            Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę i prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Policjant zwrócił uwagę na korzyści z noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu lub tornistrze. Największą atrakcją była możliwość włączenia sygnałów dźwiękowych, jak i pokaz sprzętu policyjnego. Oczywiście nie obyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów dotyczących codziennej pracy funkcjonariusza Policji.

            Spotkanie było interesujące i pouczające. Dla uczniów była to świetna lekcja bezpieczeństwa. Za wizytę serdecznie dziękujemy!

            Wychowawcy klas I-III

            Patrycja Grzegorczyk

            Edyta Wilk

            Agata Abramczuk

            Paulina Rajca

            Paula Maciejewska

            Uczniowie klas 1-3 w czasie działań profilaktycznych

        • Uczniowie klasy 2a w czasie zajęć  okazji Dnia Uśmiechu.
          • PODZIELMY SIĘ UŚMIECHEM! 😁

          • Na początku października obchodzimy Dzień Uśmiechu. Do świętowania tego radosnego dnia przyłączyła się również klasa II A. W dniu dzisiejszym porozmawialiśmy o uczuciach, emocjach, a także życzliwości. Wykonaliśmy wspólnie uśmiechnięte plakaty, balony a także pamiątkowe zdjęcia. Jako podsumowanie dzisiejszych zajęć obejrzeliśmy krótką bajkę dot. okazywania emocji.

            Patrycja Grzegorczyk

            Uczniowie klasy 2a w czasie zajęć  okazji Dnia Uśmiechu.

        • Głośne czytanie w klasach 1-3
          • Głośne czytanie w klasach 1-3

          • O zaletach czytania wiedzą zapewne wszyscy, jednak nie zaszkodzi o nich przypomnieć. Czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo. Uczy myślenia, zdobywania nowej wiedzy, poprawia koncentrację i ułatwia naukę.W ramach ogólnopolskiej akcji, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej zorganizowali głośne czytanie w klasach 1-3. Nasi najmłodsi uczniowie mieli możliwość wysłuchania fragmentów różnych książek wybranych z literatury dla dzieci, które zostały przeczytane przez nauczycieli lub starszych uczniów. Również uczniowie mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami i chętnie czytali fragmenty książek dla swoich koleżanek i kolegów z klasy.Następne wydarzenie już za rok, ale należy pamiętać o tym, że książki warto czytać codziennie.

            Paulina Rajca

            Uczniowie klas 1-3 w czasie głośnego czytania.

        • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • 1 października 2021 r. uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do szkół z różnych stron świata, by uczestniczyć w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) .

            „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była tego dnia poprzez gry planszowe m.in. „Piramida matematyczna”, „Mistrz mnożenia ”.

            Poprzez wspólną zabawę połączyliśmy się z ludźmi na całym świecie, by propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie, wszędzie otaczają nas liczby, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

            Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji oraz pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

            Joanna Wierudzka

            Agnieszka Kopryna

            Uczniowie szkoły rozwiązująmatematyczne łamogłówki.

        • Czytanie inspiruje…  czyli Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
          • Czytanie inspiruje… czyli Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          • 29 września bieżącego roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który powołano do życia w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki, w nawiązaniu do daty urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. To święto, którego najważniejszymi odbiorcami są dzieci.

            Wszyscy doskonale wiedzą, że czytanie niesie ze sobą wiele korzyści. O tym w minioną środę próbowali przekonać nas uczniowie klas VII i VIII, tworząc w trakcie lekcji języka polskiego tzw. chmury wyrazowe. Z kolei klasy: IV a z polonistką – p. Joanną Marek i IV b z nauczycielem języka polskiego – p. Markiem Rokoszem,  postanowiły przeczytać na głos, z podziałem na role, tekst Wiery Badalskiej pt. „Przepraszam, smoku”. Najpierw uczniowie czytali fragmenty indywidualnie, a następnie część klasy wcieliła się w rolę narratora, inni byli rycerzami, a jeszcze inni – smokami. Czwartoklasiści podeszli do wyzwania z wielkim zaangażowaniem i ogromnym zapałem, za co im serdecznie dziękuję. Wisienką na torcie była aktywność piątoklasistów (V a), którzy tego dnia przynieśli swoje ulubione pozycje książkowe  i czytali wybrany przez siebie fragment. Nie zabrakło książek przygodowych, fantasy, historycznych, a nawet biograficznych. Okazało się, że oprócz lektur szkolnych, nasi milusińscy mają zapał do czytania literatury pięknej o różnorodnej tematyce.

            Miejmy nadzieję, że młodzi czytelnicy staną się inspiracją dla wielu dorosłych, którzy w pogoni za codziennością zapominają o tym, że czytanie „inspiruje, poszerza wyobraźnię i wpływa na lepsze samopoczucie” (wypowiedzi z chmur wyrazowych naszych uczniów).

            Z czytelniczym pozdrowieniem!

            Joanna Marek