• Dzień Ziemi

• Uczniowie naszej szkoły, podobnie jak miliony dzieci i dorosłych na całym świecie, włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Dzieci z klas trzecich wykonały „Las w słoiku” – kompozycję składającą się z różnych gatunków roślin. Zajęcia były okazją do rozpoznawania przyniesionych okazów. Dzieci dowiedziały się, jak ważnym elementem ekosystemu są właśnie rośliny. Wykonane prace znalazły swoje miejsce na szkolnej wystawie.

Kolejnym punktem obchodów Dnia Ziemi był udział uczniów z klasy 3 a i 3b w międzyklasowym konkursie wiedzy przyrodniczej „Co wiesz o Ziemi?”. Zadaniem trzyosobowych zespołów było rozwiązanie krzyżówki. Pozostali uczniowie stanowili zespół ekspertów, który mógł pomagać swojej drużynie w odgadywaniu haseł. Zadania okazały się niezbyt trudne, co świadczy o dużej wiedzy z zakresu przyrody i życia na Ziemi. Rywalizacja była bardzo wyrównana. O zwycięstwie zdecydował tylko jeden punkt. Konkursowi - jak każdej rywalizacji towarzyszyły silne emocje. Pojawiły się nawet łzy przegranej. Zwieńczeniem imprezy było wręczenie dyplomów i słodyczy.

Jolanta Śliwa

• Mistrzostwa Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych

​​​​​​MEDAL DLA ŁOBESKIEJ TRÓJKI

W Gryfinie 19 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych. W grupie chłopców starszych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej naszą gminę i powiat reprezentowali uczniowie łobeskiej trójki.  Kolejny raz chłopcy z SP NR3 spisali się bardzo dobrze zajmując trzecie miejsce i zdobyli brązowe medale Mistrzostw Województwa. Uczniowie wystąpili w składzie: Grochulski Jakub, Wieliczko Dominik, Matusik Miłosz, Sowiński Kacper i rezerwowy Smolik Daniel.

Opiekunem zespołu był nauczyciel wf Grzegorz Pawlak

• LAS ROŚNIE Z NAMI

• Kolejny raz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza i Nadleśnictwo Łobez mogą pochwalić się udaną akcją proekologiczną. Dnia 18 kwietnia 2023 r. 28 uczniów z SP3 w Łobzie pod opieką kierownika Huberta Karpińskiego i pracowników Nadleśnictwa: Anny Krakiewicz i podleśniczej Jolanty Szachniewicz, udało się do leśnictwa Unimie, żeby POSADZIĆ LAS. Zastali tam 20 arów przygotowanego gruntu i około 1000 sadzonek buka i 500 sadzonek dębu. Na miejscu czekał leśniczy Aron Wolsza, który udzielił fachowego instruktażu na temat sadzenia, a następnie pod jego czujnym okiem wszyscy zabrali się do ciężkiej pracy.

Celem akcji było podniesienie świadomości ekologicznej uczniów, wspólna integracja i współpraca podczas wykonywania zadań, kształtowanie emocjonalnej więzi z przyrodą, uwrażliwienie na jej piękno oraz konieczność jej poszanowania. Uczniowie  zrozumieli, jak ważną rolę w życiu człowieka i zwierząt odgrywa las: „produkuje” świeże powietrze, prawidłowo kształtuje teren, chroni przed wysuszeniem gleby, daje schronienie zwierzętom.

Po sadzeniu zorganizowane zostało ognisko. Było ono wyrazem podziękowania dla młodych przyrodników. Coroczne sadzenie lasu stało się tradycją i wizytówką ekologiczną Łobza.

Szczególne podziękowania należą się Dyrekcji SP3, która od tylu już lat, współorganizuje kolejne akcje oraz dla pani Anny Krakiewicz, która pierwszy raz podjęła się współpracy z nami.

Hubert Karpiński

• SP3 ŁOBEZ W FINALE

• Półfinały Województwa w Piłce Ręcznej Chłopców

13 Kwietnia w hali sportowej w Łobzie odbyły się półfinały Mistrzostw Województwa w piłce ręcznej chłopców. W swoim pierwszym meczu chłopcy z łobeskiej trójki sprawili dużą niespodziankę i pokonali szkołę podstawową z Pyrzyc. Tym zwycięstwem zapewnili sobie awans do finałów wojewódzkich. W drugim pojedynku SP 1 Gryfino pokonało SP7 Stargard i również zapewniło sobie udział w finałach. W meczu o pierwsze miejsce nasi chłopcy ulegli drużynie z Gryfina, obie szkoły zagrają w finałach wojewódzkich - najlepsze cztery zespoły w województwie. Chłopcy sprawili wielką niespodziankę - brawo. Zespół wystąpił w składzie: Grochulski Jakub, Książczyk Dawid, Książczyk Kacper, Matusik Miłosz, Sowiński Kacper, Opieka Piotr, Smolik Daniel, Musiałowski Franciszek, Matysiak Kornel, Wieliczko Dominik, Kalkowski Adam. Opiekunem zespołu jest Grzegorz Pawlak.