• Adam Mickiewicz - patron naszej szkoły

• Święto Patrona Szkoły to bardzo ważne wydarzenie dla naszej szkolnej społeczności. Z tej właśnie okazji 22 grudnia odbył się apel poświecony Adamowi Mickiewiczowi. Jako że święto to przypada tuż przed Bożym Narodzeniem, ma ono w naszej szkole szczególny charakter. Po przywitaniu wszystkich przybyłych na uroczystość gości, uczniowie klasy 6a, 6b, 3b i 7a, wprowadzili nas w świat mickiewiczowskiej poezji. Uczniowie mogli poznać bogatą biografię poety oraz wysłuchać fragmenty wybranych dzieł takich jak: „Oda do młodości”, „Świtezianka”, „Pani Twardowska”, „Pan Tadeusz”. Spektakl został wzbogacony prezentacją, w której przedstawiono najważniejsze dla Mickiewicza miejsca oraz piosenkami w wykonaniu solistów i szkolnego chóru. Uczniów do apelu przygotowały nauczycielki: Marta Siwińska, Sylwia Michałowska, Beata Zwolińska, Magdalena Latocha i Marzena Raniewicz. Chór szklony przygotował pan Grzegorz Stefanowski, a o dekoracje zadbała pani Ewa Makarewicz.

• DZIECI SIECI?!, czyli w pułapce świata wirtualnego... Czy aby do końca?

• 24 listopada w Miejska Biblioteka Publiczna o godz. 17.00 odbyła się kolejna wieczornica przygotowana przez uczniów Trójki (z pomysłową dekoracją pani Ewy Makarewicz). Spotkanie rozpoczęły Liza Bodysztianu, Pola Bejnar i Ania Matysiak (7a), a następnie nad prawidłowym przebiegiem scenariusza czuwali niezwykli lektorzy: Hania Moskal (6a) i Antoni Kopyść (7a). Był śpiew Natalii Lis (4b), Alana Mazurka (6b), Julii Rak (4a), Leny Śliwy (7a), Maćka Kołakowskiego (6a) oraz chóru, przygotowanych przez pana Grzegorz Stefanowski, taniec w wykonaniu Konstantego  Noska (1b), zespołu  tanecznego pani Magdalena Latocha  (uczennice z klas I-III), Leny Śliwy i Patryka Kurłowicza (gościnnie z SP2) - mistrzów świata i Europy w tańcu artystycznym, pokaz karate Błażeja Przepiórki (6a), Karola Olszewskiego (naszego absolwenta) i Patryka Kurłowicza, a także popis kapkowania Nikoli Studzińskiej (6a) i sztuczki z wykorzystaniem kendamy Wojtka Siwińskiwgo (6a). Do tego układanie kostki Rubika na czas przez Antoniego Brzozowskiego (6a), prezentacja obrazów Natalii Rzepkowskiej (7a) i Laury Brzozowskiej (5a), recytacja wiersza w wykonaniu Oliwii Sagan (3a) i na koniec zaprezentowanie utworu muzycznego autorstwa Fryderyka Chopina przez Maję Kaczmarek (6b). Niezwykła artystyczna uczta podejmująca temat korzystania z sieci przez najmłodszych i młodzież stała się jednocześnie okazją do zaprezentowania talentów i niezwykłych pasji naszych uczniów. Występ zaszczycili swoją obecnością: burmistrz Łobza - pan Piotr Ćwikła, radne gminy: pani Leokadia Włodarz i pani Krystyna Bogucka oraz radny powiatu, pan Paweł Marek. Dziękuję przede wszystkim naszym ZDOLNYM DZIECIAKOM, a także ich rodzicom. Szczególne słowa wdzięczności kieruję także w stronę pani Lucyny Błażejewskiej - za zaufanie i możliwość zorganizowania wieczornicy po raz pierwszy w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej. Mam nadzieję, że nie ostatni!

Do zobaczenia za rok!

Joanna Marek