• Święto wszystkich pracowników oświaty

„Niesiemy bukiet serdecznych słów…”

12 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzień ten, powszechnie nazywanym Dniem Nauczyciela, upamiętnia powstanie 14 października 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej, będącej pierwszą publiczną władzą oświatową.

Ten rok jest szczególny, ponieważ obchodzona jest 250. rocznica powołania tej Komisji.

Uroczystość zaszczycili dostojni goście: burmistrz Łobza, pan Piotr Ćwikła; przedstawiciele Rady Miasta i Rady Rodziców, którzy złożyli życzenia wszystkim pedagogom i pracownikom oświaty.

Serdeczne życzenia i podziękowania za rzetelną pracę złożył również dyrektor szkoły, pan Mirosław Łowkiet.

W tym dniu uczniowie szkoły, w podziękowaniu za trud i serce w nauczaniu oraz wychowaniu, przygotowali dla swoich nauczycieli montaż słowno – muzyczny pt. ”Niesiemy bukiet serdecznych słów…”.

Na scenie, w pięknej scenerii jesiennej, wychowankowie klas najmłodszych i starszych, w zabawnych scenkach, przypomnieli o szkolnych sprawach i sprawkach. Całości dopełnił chór szkolny, którego pełne humoru piosenki porywały publiczność do wspólnej zabawy.

Na koniec akademii nauczyciele i zaproszeni goście zostali obdarowani symbolicznymi serduszkami, przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski.

Ewelina Łuczak

• Pasowanie na ucznia "Trójki"

•

28 września odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Łobzie dzieci z klasy Ia i Ib. Jest to najważniejsze i bardzo uroczyste wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. Z tej okazji dzieci przygotowały krótki program artystyczny. Pięknym występem udowodniły, że mogą zostać przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. Także trzecioklasiści skierowali do swoich młodszych koleżanek i kolegów ciepłe słowa powitania i otuchy. W oficjalnej części uroczystości Pierwszaki złożyły ślubowanie na sztandar szkolny, a Pani Dyrektor Halina Chojnacka dokonała ich pasowania na uczniów. Świadkami tego wydarzenia byli tłumnie zgromadzeni wzruszeni rodzice, którzy mocno trzymali kciuki za powodzenie swoich pociech. Z wielkiej radości, że zostali już uczniami pierwszaki wykonały wspaniały taniec, bo od tego momentu razem ze starszymi kolegami i koleżankami tworzą wielką szkolną rodzinę i z dumą mogą mówić, że są uczniami łobeskiej „Trójki”.

Po uroczystości na pierwszaków czekały słodkie niespodzianki przygotowane przez rodziców oraz dyplomy pasowania na pamiątkę tego wydarzenia.

Lidia Lalak – Szawiel

Jolanta Śliwa