• WYBORY NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

• 25 września 2023 r. odbyły się w naszej szkole wybory na przewodniczącego samorządu uczniowskiego.

Swoją kandydaturę na to stanowisko zgłosili uczniowie klasy 7a : Paweł Andryszak i Antek Kopyść.

W wyborach wzięli udział uczniowie klas 4-7. Szkolna Komisja Wyborcza, po skrupulatnym przeliczeniu kart do głosowania, stwierdziła, że większość głosów zdobył Antek Kopyść i tym samym zostaje nowym przewodniczącym samorządu uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024.

Serdecznie gratulujemy Antkowi i czekamy na ciekawe pomysły.  Zachęcamy wszystkich uczniów do współorganizowaniu życia szkolnego.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• 4 września 2023 r., na skąpanym w słońcu placu szkolnym, miało miejsce uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Na uroczystości, która tradycyjnie przebiegała zgodnie z ceremoniałem szkolnym, obecni byli uczniowie klas I - VII, nauczyciele, zaproszeni goście oraz rodzice. Najliczniejszą grupę wśród nich stanowili rodzice dzieci, które zaczynają swoją przygodę edukacyjną. Wyjątkowo
            w tym roku nie ma w naszej szkole uczniów klas ósmych.

Po części oficjalnej głos zabrał dyrektor szkoły, pan Mirosław Łowkiet, który serdecznie przywitał wszystkich zebranych a szczególnie najmłodszych adeptów nauki. Pan dyrektor w swym przemówieniu wyraził nadzieję, że przyszłe miesiące nauki będą upływały wszystkim w miłej i przyjaznej atmosferze. Zarówno uczniom jak i nauczycielom życzył wytrwałości w podejmowanych przedsięwzięciach oraz wielu sukcesów dydaktyczno – wychowawczych.

Części końcową spotkania umilił występ solistek ze szkolnego chóru.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz ze swoimi wychowami udali się do sal lekcyjnych, gdzie zostały im przekazane najważniejsze komunikaty a także rozdane podręczniki szkolne.