• Klasa 3a z wychowawczynią p. E. Wilk
          • Podsumowanie czytelnictwa w I półroczu roku szkolnego 2021/2022

•  Koniec półrocza to czas podsumowań, w tym także czytelnictwa.

Najlepsi czytelnicy w tym półroczu to uczniowie klas I – III. Ranking czytelnictwa wygrała  Oliwia Sagan z klasy IA. Drugie miejsce zajęła  uczennica klasy IB – Hania Andryszak. Na trzecim miejscu uplasowali się : Zuzia Kurowska, Kuba Kołakowski i Zosia Fejst – uczniowie  klasy IA.

Klasa IA wypożyczyła także największą liczbę książek w szkole.

Do uczniów, którzy wypożyczyli najwięcej lektur, należy klasa III a.

Gratuluję dzieciom a także ich rodzicom oraz nauczycielom, którzy zachęcają i pomagają odkrywać im wspaniały świat pełen przygód, magii, zabawy i nauki.

Nauczyciel bibliotekarz

Klasa 3a z wychowawczynią p. E. Wilk oraz Oliwia Sagan, Hania Andryszak, Zosia Fejst, Zuzia Kurowska

• Nasi laureaci Archimedesa.Plus
          • LAUREACI 34 EDYCJI OLIMPIADY WIEDZY ARCHIMEDES-MATEMATYKA.PLUS

• OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES-MATEMATYKA.PLUS odbyła się 18  listopada 2021 roku.W konkursie uczestniczyło 30 uczniów z klas IV-VIII naszej szkoły. Testy były przygotowane w ten sposób, aby uczeń bez pośpiechu mógł odpowiedzieć na wszystkie pytania w ciągu 45 minut.

Celem konkursu było rozwijanie: zainteresowań matematycznych wśród młodzieży, umiejętności logicznego myślenia,  wyobraźni przestrzennej oraz rozwijanie umiejętności rozwiązywania łamigłówek i zagadek matematycznych, a także rozwijanie umiejętności szukania nietypowych, pomysłowych i krótkich rozwiązań zadań.

Laureatami konkursu zostali wszyscy uczniowie, którzy popełnili nie więcej niż 5 błędów. Jeden błąd to strata 4 punktów. Maksymalna liczba punktów do zdobycia : 100.

Najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali:

w kategorii klas IV:

• Maciej Kołakowski z klasy  IV b:100 pkt - Laureat I stopnia z wyróżnieniem

• VieraKliukachz klasyIV b: 96 pkt- Laureat I stopnia

• Kornel Koprynaz klasy IV a: 96 pkt- Laureat I stopnia

• Laurencja Janiszewska z klasy IV a:88 pkt– Laureat III stopnia

• Hanna Moskal z klasy IV a: 80 pkt- Laureat V stopnia

• Błażej Przepiórka z klasy IV a: 80 pkt – Laureat V stopnia

• Wojciech Siwiński z klasy IV a: 80 pkt – Laureat V stopnia

w kategorii klas VIII:

• Natalia Kopryna z klasy VIII a: 80 pkt - Laureat V stopnia

• Piotr Pawłowski z klasy VIII b: 80 pkt- Laureat V stopnia

Wszystkim Laureatom, jak i pozostałym uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy sukcesów  w kolejnych edycjach konkursu.

Nauczyciele matematyki

Nasi laureaci Archimedesa.Plus

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE 3A

• W Polsce 21 stycznia przypada Dzień Babci, natomiast dzień później 22 stycznia jest Dzień Dziadka, dzień w którym uhonorowani są wszyscy dziadkowie. Wnuki składają życzenia swoim babciom oraz dziadkom, wykonują piękne laurki oraz podarowują drobne upominki. Uczniowie klasy 3a, również przygotowali dla swoich ukochanych dziadków laurki wraz z pięknymi życzeniami. Wszystkim babciom oraz dziadkom życzymy dużo zdrowia

Edyta Wilk

• Szkolni laureaci Alfika Humanistycznego
          • KOLEJNY SUKCES NASZYCH HUMANISTÓW

• W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Alfik Humanistyczny" wzięło udział 7210 uczniów z całej Polski.

Najwyższe wyróżnienia krajowe w TRÓJCE trafiły do ósmoklasistów (w Polsce było ich aż 889):

1. PIOTRA PAWŁOWSKIEGO (8b) i

2. MIKOŁAJA MARKA (8d) - obaj uczniowie otrzymali 132,5pkt/150pkt oraz do

3. NATALII KOPRYNY (8d) - 131,25pkt/150pkt. Powyżsi ósmoklasiści uzyskali wyróżnienie i Dyplom uznania za zdobycie bardzo dobrego wyniku.

Równie satysfakcjonujący rezultat jest zasługą ALICJI BANAŚ (8b), która zdobyła 112,5pkt/150pkt i Dyplom uznania za wynik dobry. Uczniów do konkursu przygotowała pani Joanna Marek.

Z klas VII najlepszy rezultat otrzymała uczennica klasy VII a - MALWINA POMALEJKO - 9. miejsce w woj. zachodniopomorskim.

Konkurs sprawdzał wiedzę z czytania ze zrozumieniem, umiejętności gramatyczne i językowe oraz materiał z lektur.

Joanna Marek

Szkolni laureaci Alfika Humanistycznego

• nasi laureaci
          • UCZNIOWIE TRÓJKI AWANSOWALI DO ETAPÓW WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

• Co roku uczniowie SP3 biorą udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie. Aby reprezentować szkołę w etapie wojewódzkim, należy wykazać się wiedzą i umiejętnościami z danej dziedziny, najpierw na poziomie szkolnym, a następnie rejonowym, pokonując kilkuset innych konkursowiczów.W bieżącym roku szkolnym nasi laureaci rejonowi awansowali do zmagań wojewódzkich, które odbędą się już w lutym, a są to:

1. NATALIA KOPRYNA (VIIID) - Konkurs języka polskiego; nauczyciel przygotowujący - p. Joanna Marek,

2. PIOTR PAWŁOWSKI (VIIIB) - Konkurs biologiczny; opiekun - p. Ewelina Łuczak,

3. HUBERT PETER (VIIID), NATALIA KOPRYNA - Konkurs matematyczny; nauczyciel prowadzący - p. Joanna Wierudzka,

4. PIOTR PAWŁOWSKI - Konkurs chemiczny; opiekun - p. Mariola Łowkiet,

5. MIKOŁAJ MAREK (VIIID), MARCIN REIMER (VIIIC) - Konkurs wiedzy o społeczeństwie; opiekun - p. Teresa Michałowska, p. Leon Wilk,

6. JAKUB IWACHNIUK (VIIA) - Konkurs historyczny; nauczyciel przygotowujący- p. Leon Wilk,

7. PIOTR PAWŁOWSKI - Konkurs geograficzny; opiekun - p. Elżbieta Wójcicka,

8. PIOTR PAWŁOWSKI - Konkurs fizyczny; nauczyciel prowadzący - p. Hubert Karpiński.

Wszystkim uczniom oraz ich nauczycielom składamy serdeczne gratulacje i trzymamy kciuki za sukcesy wojewódzkie!

Joanna Marek

Nasi konkursowi laureaci rejonowi, którzy awansowali do zmagań wojewódzkich :)